ÇİLEK JÖLELİ PUDİNG


Çilek Jöleli Puding şık görünüşü, serinletici ve hafif tadıyla tam bir yaz tatlısı.. Çok kısa bir sürede kolayca  hazırlanması ise başka bir artısı..
Pek çok sitede yer alan bu tatlının görünüşünü http://papatya-sofrasi.blogspot.com/2008/11/2-renkli-jleli-puding.html den, puding tarifini ise http://yeturlalezzetkareleri.blogspot.com/search/label/s%C3%BCtl%C3%BC%20tatl%C4%B1lar adresinden aldım.

Malzemeler:

1 paket çilek jölesi
2,5 bardak sıcak su ( çilek jölesini hazırlamak için)
500 ml süt
1,5 kaşık pirinç unu
5 kaşık şeker
Vanilya

Hazırlanışı:

Önce paketteki tarife göre jöleyi hazırladım. 2,5 bardak sıcak suyun üzerine paketin tamamını ilave edip iyice karıştırdım.  Jöleyi 6 tane kupa paylaştırdım. (Yaklaşık yarılarına kadar.)  Kupları eğimli bir şekilde buzluğa yerleştirdim. Soğumalarını beklerken puding/ muhallebiyi hazırladım. Bunun için vanilya hariç tüm malzemeyi bir kaba aldım ve kaynayana kadar karıştırdım. Vanilyayı ekleyip ocaktan aldım. Biraz soğumasını bekledikten sonra buzluktan kupları aldım ve yine eğimli bir şekilde tutarak pudingi paylaştırdım. (Pudingim 5 kupa yetti.) Biraz jölem artmıştı, onunla da 3 tane kupu süsledim. Sonra yine soğuması için buzdolabına aldım. İşte bu kadar:)
Afiyet olsun..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !